Fizikos viktorinos

2012-02-16

 Fizikos viktorinos su atsakymais
Reklama

8 atsakymai to “Fizikos viktorinos”

 1. Justinas said

  Ar atsakydami į dokumento primame puslapyje esančius klausimus gausime papildomai balų prie jau turimų iš paskaitos “Fizika ir žmonija“?

 2. diedas said

  Konstitucija reikalauja, kad visi darbai būtų atlyginami…

 3. irena Ž (smf) said

  atsakymai:
  9. Aukšti kaminai – teršalai sklinda toli bet koncentracija maža, nes išsiskirto, proporcingai, dideliame plote.
  5. ne 😉
  3.Paprastai matome vieną vaivorykštę. Jeigu kartais pasirodo dvi, tai jos išsidėsto viena po kita. Antrinės vaivorykštės spalvos išsidėsčiusios atvirkščiai, t.y. raudonos spalvos juosta yra apačioje, o violetinės — viršuje. Antra vaivorykštė atsiranda tada, kai saulės spinduliai virš pagrindinės vaivorykštės esančiuose lašeliuose atsispindi antrą kartą (36 pav.). Antroji vaivorykštė būna visada blankesnė, nes dalį savo šviesumo spindulys praranda dėl atspindžių lašelyje. Kartais vaivorykštė atsiranda ir atspindėtuose saulės spinduliuose. Tokį reiškinį galima pamatyti ežerų pakrantėse arba uždarose jūrų įlankose, kur vanduo ramus ir gerai atspindi krintančius saulės spindulius.O žiemą atsispindi nuo sniego ;))
  Kur kas rečiau pasirodo kelios vaivorykštės. Kartais dangaus skliaute galima regėti vienu metu tikrą vaivorykščių paradą — iškart keturias ar penkias vaivorykštes. Tačiau tokį reginį pasitaiko pamatyti labai retai.

 4. Giedrė A. (ga) said

  5.
  Gali būti… Nes pagal Koriolio jėgos veikimo principą kūnai, judantys Žemės paviršiuje, šiauriniame pusrutulyje nukrypsta nuo judėjimo krypties į dešinę, pietiniame pusrutulyje – į kairę.
  6.
  Mįslės atsakymas: Rugiena.
  Pagal astronomų skaičiavimus žinomoje Visatoje yra 70 sekstilijonų žvaigždžių, t.y. 7*10^22 žvaigždžių. O kiek dar yra nežinoma…
  8.
  Galima. Pusiaujyje Saulė kulminuoja zenite, taigi vidurdienį būna tiesiai virš galvos ir nuo jos nepasislėpsi net giliausiame šulinyje. Saulė juk žvaigždė…
  9.
  Kaminams aukštis yra svarbus, kadangi jis užtikrina degimui būtiną oro trauką ir degimo produktus išsklaido ore, dėl to jie mažiau kenkia aplinkai.
  10.
  Antrosios pavasarinės šalnos susijusios su ievų sužaliavimu. Šios šalnos kartojasi beveik kasmet. Jos susijusios su šalčių grįžimu, plačiai prasiveržus arktinio oro masėms į pietus.

 5. Kristina L. (ga) said

  3.Trigubos vaivorykštės susidaro vienu metu vykstant šviesos lūžiui, dispersijai ir trigubam atspindžiui. Pirminė vaivorykštė susikuria Saulės spinduliams perėjus vandens lašelį 138° kampu.Antrinė vaivorykštė susikuria dėl to, kai ne visi spinduliai pereina kiauriai vandens lašelį. Kai kurie spinduliai atsispindi ir pakartoja visą procesą iš naujo. Nors šie spinduliai yra blyškesni, antrinė vaivorykštė matoma pakankamai ryškiai.Trečias atspindys sukuria trečiąją vaivorykštę. Ji yra dar blyškesnė už antrąją, be to ji susikuria prieš saulę, todėl ją taip sunku aptikti. Norėdami ją pamatyti, stebėtojai turi žiūrėti tiesiai į Saulę.
  5.Ne;)
  6. Atsakymas ražiena. Jei kalbėtume apie dangaus sritį, kurią stebime naktį plika akimi, tai šiauriniame pusrutulyje matome apie 3000žvaigždžių. O Visatoje yra apie 70 sekstilijonų žvaigždžių.;)
  8.Taip, galima, kadangi Saulė yra žvaigždė. O kad ją pamatytumėme net giliausiame šulinyje, reikia, kad ji kirstų pagrindinį dangaus dienovidinį zenite. Saulė kulminuoja zenite tik tada, kai jos deklinacija yra lygi tai geografinei platumai. Mūsų platumoje to pamatyti negalima.:)

 6. Raminta said

  O kada sužinosime kiek balų gavome už viktorina?

 7. diedas said

  Paskatinimai:
  Raminta Adomaitytė (Joniškis) 10

 8. Viktorina said

  Labai idomu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: