SPLIUS

2012-04-09

2007 10 19

Mindaugas Stakvilevičius: “Šiaulių žmones myliu“

Mindaugas Stakvilevičius nors ir stengėsi, nemano, kad būdamas deputatu ar Seimo nariu nuveikė ką nors naudingo Šiauliams. Užtat Šiauliuose antrą kartą išrinktas į Šiaulių tarybą jaučiasi naudingas.

76-erių politikas Mindaugas Stakvilevičius nusiteikęs poetiškai ir cituoja Algimantą Baltakį: “Gyvenimu skųstis tikrai negaliu: mane daug kas myli, aš daug ką myliu.“ Šiaulių žmones, su kuriais einu penkiasdešimt antruosius metus, myliu“, – sako M. Stakvilevičius.

1990–1992 metais jis buvo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo deputatas, 1992–1996 metais – Seimo narys pagal Lietuvos demokratinės darbo partijos sąrašą, o nuo 2003 metų – Šiaulių miesto tarybos narys (Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše).

“Tik dalį lūkesčių pateisinau. Čia verta patikslinti: ne visos mano nuostatos sutapdavo su rinkėjų, suteikusių man mandatą, lūkesčiais, tad dažnokai elgdavausi ir balsuodavau, save tramdydamas. Mat aš turėjau kitokį, nei politikos oratorių sužadintos žmonių daugumos, Nepriklausomybės atgavimo projektą“, – teigia jis.

M. Stakvilevičius sako manęs, jog pirmiau turėtume, dar būdami Tarybų Sąjungoje, pritraukti užsienio investuotojus, kad jie mūsų įmonių bazėje įdiegtų naujas technologijas ir taptų amžinu deficitu sergančios valstybės pelno šaltiniu. “Tos įmonės, žinoma, pasiliktų ir po atsiskyrimo nuo TSRS. Bet jos jau būtų čia, Lietuvoje, Šiauliuose! Panašiai kalbėjo prieš rinkimus ir kiti Sąjūdžio kandidatai, pavyzdžiui, Kęstutis Lapinskas. Matyt, Nepriklausomybės atkūrimo projektą kūrė, kad mes jį vykdytume, aukštesnio už mus lygio žinovai, labiau patyrusios tais klausimais tarnybos. Vis dėlto aš buvau drausmingas savo rinkėjų atžvilgiu…“ – kalbėjo pašnekovas.

M. Stakvilevičius tikina kiek galėjęs stengęsis, kad nebūtų sužlugdytos įmonės, kolūkiai, tarybiniai ūkiai. “Nepavyko. Nenorėjau, kad pyktumėmės ar bartumėmės su kaimynais. Deja… Vis nusimindavau, kad į politikos ir valdžios aukštumas iškyla ne proporcingai padorumui ar kvalifikacijai, o pagal tai, kas daugiau baubdavo prieš kitus, kas daugiau žadėdavo, ką gausiau finansavo“, – teigia politikas.

Socialdemokratas sako nesijaučiantis ką nors gero padaręs Šiauliams po abiejų rinkimų. “Atvirai kalbant, ir galimybių tam nebuvo. Kiek kartų raginau viešai ir neviešai Adolfą Šleževičių, Algirdą Brazauską, kitus įtakingus LDDP vadovus nenerti nuo socialinės valstybės modelio stačia galva į laukinį kapitalizmą, bet nieko nepešiau – jie kitomis vizijomis gyveno, kitus planus vykdė“, – atvirauja jis.

M. Stakvilevičius prisipažįsta labai daug psichinio nuovargio patyręs, būdamas ten, viršuje. Atsigavo grįžęs į Šiaulius, dabar čia ir dirba.

“Pradėjau, kaip ir prieš 53 metus, nuo pedagoginio darbo. Profesinės technikos mokykloje, universitete. Iš fiziko “virtau“ matematiku, išmokau kurti kompiuterines matematikos ir fizikos painesnių uždavinių sprendimo programas. Dėstau, vadovauju diplominiams darbams. Mokslinį darbą užmečiau – ir amžius ne tas, ir atsilikau nuo mokslo per tas politikas“, – kalba pašnekovas.

Antrą kartą išrinktas į Šiaulių miesto tarybą, jis sako neturintis kada nuobodžiauti. Ir džiaugiasi, kad yra tiek atsimenančių geruoju – netgi tų, kurių politinės nuostatos toli nuo jo.

“Ne todėl, kad esu senas bambeklis, tariu, kad kuo toliau, tuo labiau man Seimas nepatinka. 33 milijonieriai! Pinigais jis atsiduoda – ir morale, ir rietenomis, ir neefektyvumu. Mes buvome gal ne tokie gudrūs, dažnai paklysdavome, bet buvome nuoširdesni. Biedni, bet teisingi. Ne visi, žinoma, ir tada. Bet su dauguma Signatarų klube ir kitur susitinku ir bendrauju, nepaisydamas politinių nusistatymų, kaip su mielos jaunystės draugais. O su dauguma šiuolaikinių seimūnų – netraukia“, – atviravo pašnekovas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: