Mindaugas Stakvilevičius. Autobiografija

   Gimiau 1931 07 24 Alytaus apskrities Simno valsčiaus Stebulių kaimo (dabar – Lazdijų rajonas) ūkininko ketvirtuoju berniuku. Mokiausi Stebulių pradinėje mokykloje, Simno progimnazijoje, baigiau Pagėgių Donelaičio gimnaziją, po to Maskvos universiteto fizikos fakultetą ir buvau paskirtas dėstytoju į Šiaulių pedagoginio instituto fizikos katedrą. Dėsčiau beveik visus fizikos ir matematikos kursus. Esu fizinių mokslų daktaras, docentas.
Dirbti pradėjau dar vaikas tėvų ūkyje, buvau Pagėgių apskrities laikraščio korektorius, per studentiškas vasaras darbavausi kolūkyje, švino kasyklose, pasitaikydavo akmenskaldžio, medkirčio ir kitų panašių darbų. Nuo 1954 m. rugsėjo, dar studijuodamas, pradėjau dirbti mokykloje; po to dėstymą pedagoginiame institute derinau su mokytojavimu antraeilėmis pareigomis Šiaulių miesto ir rajono mokyklose. Buvau Jaunųjų fizikų neakivaizdinės mokyklos – “Fotono“,  kurią 1973 m. įkūrė Lietuvos Fizikų draugija ir ŠPI fizikos katedra, – iniciatorius ir pirmasis Tarybos pirmininkas.
Pomėgiai: matematinio aparato ir kompiuterių programų taikymas, sprendžiant ar modeliuojant painesnius fizikos reiškinius (buvo sportas: lengvoji atletika, krepšinis, tinklinis, šachmatai, kalnų turizmas); poezija – Lietuvos poetų ir rusų poezijos klasikų kūrinių deklamavimas; pedagoginis darbas – tiek vidurinėje, tiek aukštojoje mokykloje. Iki 2016 metų vasaros dirbau Šiaulių Universiteto matematikos ir fizikos katedrose pagal savanorio sutartį.
Buvau nuo 2003 iki 2011 m. Šiaulių miesto Savivaldybės tarybos, jos Švietimo ir kultūros komiteto narys. Buvau TSRS liaudies deputatas, LKP Šiaulių miesto pirmasis sekretorius, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos, skelbusios 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybę, deputatas, Lietuvos Seimo narys. Ketverius metus vadovavau Seimo Žmogaus teisių, pilietybės ir tautybių reikalų komitetui. Nuo 1997 iki 2006 metų buvau Lietuvos Socialistų partijos pirmininkas.  Dabar nepriklausau jokiai partijai.
Kol kas 5 vaikai, 13 anūkų, 4 proanūkiai.

Mindaugas Stakvilevičius. Šiauliai. 2016 11 28.

Reklama

53 atsakymai to “Apie mane”

 1. Tocatalk said

  Didziuojuos, kad turiu toki Dieda..!

 2. mantas said

  tik 3.9 tegavau 😦

 3. mantas said

  negalima studentams rasyti neigiamu balu paskui teks eit vogt kad uz moksla susimoketum…

 4. T. said

  Apie mūsų studijuojamą dalyką ir dėstytoją rašo laikraštyje! Įkvepiantis straipsnis, sudominantis fizikos mokslu. Gaila, kad gyvenime neišeina būti viskuo, tenka kažkur specializuotis, todėl džiaugiuosi bent pasirenkamajame dalyke galintis dalyvauti su fizikos mokslu susijusiose paskaitose.
  Nuoroda į straipsnį internete: http://www.siauliaiplius.lt/main/turinys/veidai/1/2932

 5. Studentas said

  Malonu, kad yra toks dėstytojas universitete, stiprybės ateity 😉

 6. S said

  Puikus Destytojas.
  Daug sveikatos ir gyvenimo dziaugsmo Jums!!!

 7. Vytautas Pocius said

  Tikrai smagu, kad dar destote – sveikatos Jums.

 8. aiste said

  pats nuostabiausias dedtytojas, malonu toki zmogu pazint. sveikit greiciau, laukiam Jusu paskaitu

 9. Diedas said

  Vytautai, ar tu tas V.Pocius, kuris baigė fiziką 1973 metais kartu su Stasiu Velička ir mokytojavo Mažeikuose? Jei atspėjau, miela būtų, jei atsiųstum savo el. adresą.
  Mano
  mindau7@gmail.com
  M.S.

 10. Diedas said

  Sumaišiau, Vytautai, metus: turėjau rašyti 1968.
  M.S.

 11. vivores said

  Kaip malonu jus matyti ir virtualiame pasaulyje… Atsimenu jūsų paskaitas ŠU …. Ypač tuos lapelius, į kuriuos reikėdavo rašyti atsakymus.. FUN

  Sėkmės jums

 12. Julija said

  labai smagios paskaitos 🙂

 13. Ingrida said

  …pamenu kai reikėjo pasirinkti pasirenkamą dalyką … abejojau ar jis bus naudingas, bet labai džiaugiuos, kad teko pažinti šį dėstytoją :)sunku net žodžius parinkti. Labai ačiū už įdomias paskaitas bei Jūsų asmenybę, kuri sklidina šilumos ir gėrio 🙂 kaip magnetas traukiat žmones… duodat daugiau nei pasiimat, kas šiais laikais labai retai besutinkama 🙂

 14. Sigita A. said

  Labai aciu Jums uz paskaitas, su malonumu jas prisimenu iki siol, noreciau Jusu paskaitu pasiklausyti dar karta 🙂

 15. Ruta said

  Labai miela prisiminti tikrai idomias paskaitas ,,Fotono“ stovykloje.
  Tai man paliko labai dideli ispudi. Aciu

 16. Aukse said

  Pats nuostabiausias destytojas kuris man deste 🙂 tokiu nuostabiu zmoniu reiketu paieskoti. ppati baigiau fizika, o jis i fizus fizikus nepanasus 🙂 nesu nei karto maciusi jo susiraukusio 🙂

 17. Aukse said

  Pats nuostabiausias destytojas kuris man deste 🙂 tokiu nuostabiu zmoniu reiketu paieskoti. pati baigiau fizika, o jis i visus fizikus nepanasus 🙂 nesu nei karto maciusi jo susiraukusio 🙂

 18. Auksė (kita) said

  Prieš kelias dienas teko pažinti šį nuostabų žmogų. Džiaugiuosi, kai tenka gyvenime sutikti tokių žmonių, kurie tiesiog skleidžia šilumą ir šviesą, tada ir pačiam norisi būti geresniam. Ačiū Jums.

 19. Arnas said

  Laba diena, norėjau tinklaraščio autoriaus paklausti, ar trintis priklauso nuo besitrinančių paviršių ploto, nekeičiant kitų parametrų? Radau tokią formulę, joje neužsimenama apie paviršiaus plotą, tai reikia suprasti, jog nepriklauso. F=f*p

  čia:

  f – trinties koeficientas;
  P – normalioji apkrova,;
  Ftr – trinties jėga arba didžiausia galima trinties jėga.

  Tačiau toliau ieškodamas radau ir tokią išraišką:

  F=alfa*Sf+P*beta

  čia: ALFA-vidutinis molekulinė trinties jėgos dedamosios intensyvumas;
  Sf-faktinis trinties paviršių kontakto plotas;
  BETA-mechaninės trinties jėgos dedamosios koeficientas;
  Ir tuomet galime slydimo trinties koeficientą išskaičiuoti taip: f=alfa*Sf/P+beta.

  Tačiau, jei į trinties koefivientą įeina Sf tai tada jau ir į visą F=f*P formulę įeina tas Sf per f, ir trinties dydis priklauso nuo paviršiaus ploto, ar aš klystu?
  P.S.: Arnas

 20. Živilė said

  Niekada gyvenime nemaniau, kad gali būti tokiu nuostabiu dėstytojų, labai džiaugiuosi, kad teko galimybė pasirinkti LPD pas Jus! Pats šauniausias dėstytojas.

 21. Įdomu. Ir socialistų partija skamba įdomiai 🙂

 22. Neringa said

  Be galo šaunus ir humaniškas dėstytojas. Stiprybės Jums:))

 23. Karolis Šimkus said

  Galite jau pataisyti informacija, 11 anuku jau turite 🙂

 24. Kestutis said

  Labas vakaras destytojau, gal galite padeti su matkadu? as turiu daug *.txt failu su domenimis, kuruos reikia ikelti i matkada ir nubrezti logoritminius grafikus, kaip butu ta imanoma padaryti?

 25. Rapolas said

  Puikus dėstytojas profesinėje mokykloje 🙂 Anekdotai Jūsų nerealūs. Smagu ir gera prisiminti tuos laikus 🙂 Sėkmės 🙂

 26. Aistė said

  Labai dziaugiuosi, kad lankau Jusu paskaitas. Puikus destytojas ir zmogus.

 27. Vladas said

  Dziaugiuos kad pazistu tokia asmenybe…

 28. Jolita Ragelskytė said

  As manau, kad Jus dar turit destyti paskaitas universitete, nes Jus kaip vaiksciojanti enciklopedija, randat atsakymus i visus klausimus. Linkiu Jums sveikatos, tokios pat geros nuotaikos visada ir palaimos sielai.

 29. Viktorija Bertulaitytė said

  Sutikus Jus, visada pakyla nuotaika ir norisi šypsotis.. Sveikatos Jums ! 🙂

 30. Džiaugiuosi, kad pasirinkau Jūsų dėstomą laisvai pasirenkamą modulį 🙂 tai turbūt vienintelė paskaita į kurią einu su šypsena 🙂

 31. Viktoras Paulauskas said

  dar prieš pasirinkdamas Jūsų dėstomą discipliną buvau girdėjęs, kad esate malonus, šiltas žmogus. Kai atėjau į pirmą paskaitą įsitikinau tuo 100%. Man patinka, kad per paskaitas atsakinėjat į studentų užduodamus klausimus, taip visada galima išgirsti vis kažką naujo ir įdomaus.

 32. viena iš nedaugelio paskaitų, į kurią ėjau su mielu noru 🙂 tikiuos, kad studentų gretos nesumažės ir ateinančiais metais :))

 33. Sigita Poškaitė said

  Niekada nemaniau, kad fizika gali būti įdomi, bet supratau, kad ne dalykas gali būti įdomus, o jo pateikimas, kaip jį pateikia studentams dėstytojas. O šis dėstytojas yra nuostabus, net ir mane menukę sugebėjo sudominti, jo paskaitos laukiu, visada gerai nusiteikusi. Dėstytojau Jūs nuostabus,sveikatos ir stiprybės Jums!

 34. irena ž. smf said

  Be aukštojo išsilavinimo dar reikėtų turėti ne žemesnį kaip vidutinį sumanumą ir bent pradinį padorumą. Gerų atostogų visiems 🙂

 35. Alfonsas said

  Jūs mielas, artimas, mokytojas,tėvas, ir net /drįstu sakyt/ draugas kaip prieš 50 metų. Sėkmės ir sveikatos Jums.

 36. Vilma said

  Mano sunus, Jusu studentas, jau po pirmos paskaitos atsiunte Jusu tinklapio nuoroda… o taip buna ypac retai! Todel esu isitikinusi, kad esate Mokytojas is didziosios raides. Noriu padekoti Jums uz tai!

 37. Ane said

  Kiekvienas studentas turėtų turėti tokį dėstytoją kaip Jūs!

 38. Studentė said

  Net neabejokite, kad esate ir būsite reikalingas studentams. Juk Jūsų dėstomas LPD – įdomus, naudingas, o svarbiausia – labai nuotaikingas! Į kitas paskaitas einame, nes taip reikia, o į šią – nes NORIM. Liuks, taip ir toliau 🙂

 39. Su akinukais ;) said

  Nuostabus dėstytojas, puikiai nuteikia. Visada informatyvus, nuotaikingas, užkrečiantis gera nuotaika. Jūs esate dėstytojas iš didžios raidės, stiprybės, sveikatos Jums, Būkit dar su mumis, ugdykit mus – studentus. Ačiū.

 40. Studentas said

  Su šv. Velykom, dėstytojau. Gražaus, jaukaus Jums pavasariško namų jaukumo ir ramybės, susiklausymo namiškių būryje.

 41. judita vasiliauskienė said

  Ar atsimenate mane – Judita Tekoriūtė – Vasiliauskienė iš Mažeikių? Nuostabus Jūs Žmogus. Pas mane trys dukros ir septyni anūkai.

 42. Mindaugas, said

  Atsimenu, miela Judita iš Varnių. Ir tave, ir net albume tavo įrašo pabaigą: “…kai praeiname Gorkio gatve…“

 43. Jolanta said

  …prieš 33 metus…11-a vidurinė… fizika… ledų dienos, kai net dvejetukininkai būdavo pasiruošę… Nuostabiausias mokytojas pasaulyje… ačiū Jums. Kvietkelė 🙂

 44. judita vasiliauskienė said

  Judita. Nustebau, kad net atsimenate net mano tėviškę. Nuoširdžiausi jums linkėjimai, nuostabus buvote dėstytojas.

 45. Tomas said

  Laba diena,

  Jums raso 1995 uju metu Fotono stovyklos dalyvis. Jusu paskaita toje stovykloje man padare dideli ispudi. Atsimenu kaip ismokinote traukti kubine sakni, bei parodete pentograma (berods taip vadinasi ta abecele). Tikiuosi jums viskas gerai sekasi.
  Noreciau paprasyti – gal galetumete atsiusti pantogramos simbolius, nes dabar prisimenu tik kaip savo varda parasyti. As su zmona domejomes apie runas ir prisiminiau jusu mineta pantograma. Butu labai faina vel viska prisminti.
  Nors dabar dirbu su ekonomika susijusi darba, fizikos niekad nepamirsau, o siuo metu itin aktviai domiuosi astronomija.

  Sekmes

 46. diedas said

  Tomai, atsiųsk savo el. adresą man (mindau7@gmail.com), ir aš tau perduosiu, ką esu parašęs apie pantogramą (raides, pavyzdinį tekstą). Bandžiau įdėti tai į tinklaraštį, bet jis nepriima.
  M.S.

 47. Agnė said

  pats fainiausias dėstytojas.Jūsų paskaitos visada įdomios. Džiaugiuosi turėdama galimybę Jus pažinoti!:)

 48. Svetlana said

  auksciausuis kokybes zmogus- ne moralizuojantis, o ieskantis morales, saukiantis juos,kvieciantis kitus ja ieskoti

 49. . said

  Prisimenu kaip šitas komunaras, jau laisvoj Lietuvoj, buvo pasišovęs bolševikų partiją atkūr. Deja nerado tiek išdavikų, todėl nurimo uodegą pabrukęs brudas.

 50. Judita said

  Said, tu pats išdavikas, nes net vardo neturi. Bjauriai kalbi apie žmogų, kurio visiškai nepažįsti. Mindaugą Stakvilevičių turėjau garbės pažinti kaip garbingą, įdomų žmogų ir ne tau, šūdvabali, įžeidinėti šitą žmogų.

 51. Judita said

  Liaudies fronto tarybos narys,
  su protu Diedas susipyko 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: